top of page

Tipy na výlety

Kamarádi, až splníte úkoly z herní mapy, zkuste

se porozhlédnout po okolí! Připravil jsem pro vás tipy

na bezva výlety. Vyrážíme!

Vodní dům

V Hulicích na vás čekají hned dvě parádní místa. Vodní dům je interaktivní expozice zaměřená na život v přehradní nádrži Švihov a různé podoby vody. Prozkoumáte několik velkých akvárií, schováte se v obří mušli nebo si vlastnoručně vyzkoušíte, jak vznikají mraky. V létě si navíc můžete skvěle zařádit na venkovním vodním hřišti. Až vás voda unaví, podívejte se do staré hulické školy přestavěné na Včelí svět. Tady zjistíte všechno, co jste kdy chtěli vědět o životě v úlu. Součástí stálé výstavy jsou videa, kvízy i dílny na výrobu voskových svíček. 

Podél přehradní nádrže přejedete z Hulic během deseti minut do Zruče nad Sázavou. Na tamním zámku na vás čeká klasický prohlídkový okruh, historická sbírka panenek, vodácké muzeum nebo výšlap na Kolowratskou věž a procházka tajnou stěnou. Svačinu si můžete dát v rozlehlém zámeckém parku u jezírka s barevnými kapříky. 

Vodní-dům-Hulice-1225x760.jpg
Kutná Hora.jpg

Kutná Hora

V Kutné Hoře nebudete vědět, kam dřív skočit. Gotický chrám svaté Barbory, Vlašský dvůr

s poutavou výstavou o dolování stříbra, kde si můžete vyrazit vlastní stříbrnou minci. Je libo umění? Galerie GASK v bývalé jezuitské koleji nabízí nejen bohatou podívanou v podobě stálé expozice, ale i obrovské herny, kde se vyřádí děti všeho věku. Na nejlepší domácí zmrzku ve městě si zajděte do Zmrzlinárny v Jakubské ulici. Kdo se nebojí, může se vypravit do tajemného podzemí nebo do 2 kilometry vzdáleného Sedlce. V kostnici zdejšího kostela je všechno vyrobeno z opravdických lidských kostí. Dokonce i lustr! A koho spíš lákají výšky, ten si vyšlápne 144 schodů na rozhlednu Kaňk

České Švýcarsko

Až splníte úkol na rozhledně Růženka, zkuste si vyrobit vlastní voňavé mýdlo v mýdlárně Rubens nebo se zastavit pro domácí sýr a pohladit si zvířátka na farmě Růžová. Po cestě do Hřenska byste neměli minout indiánskou vesničku Rosehill. A pak už se můžete vypravit ke známému skalnímu útvaru Pravčická brána. Odměnou za výšlap vám bude krásný rozhled a třeba i malé občerstvení ve výletním zámečku Sokolí hnízdo. Pár kroků od parkoviště začíná také Edmundova stezka, romantická procházka podél divoké říčky Kamenice zakončená projížďkou na lodičkách.

V místech, kde skály spadají přímo do vody, nahrazuje totiž cestu kilometrová plavba na člunech. Průvodci vám představí jednotlivé skalní útvary a na vlastní kůži zažijete

i nečekaný soukromý vodopád. A nakonec obídek

v restauraci U Fořta na Mezní louce.  

českosaské svýcarsko.jpg
bottom of page